Apríl

V apríli sa na vás tešíme na jednom z najvýznamnejších turistických pochodov Jilemnického jarná 25- ka, ktorého sa každým rokom zúčastňuje čoraz viac priaznivcov. Radi vás privítame 30.apríla pri kladení venca k Pamätníku SNP pri príležitosti oslobodenia Vrchteplej a pri obľúbenom stavaní mája.

Jún

Zúčastnite sa populárneho AUTHOR bikemaratónu Súľovské skaly, ktorý organizuje združenie SCK CYKLO TOUR SÚĽOV v spolupráci obecným úradom Súľov-Hradná.

August

Okolie pamätníka sa na dva týždne opäť zmení na stanový tábor astronómov, aby mohli v noci nerušene pozorovať meteorický roj Perzeidy. Príďte si aj vy niečo zaželať pod padajúce hviezdy!

Pôsobenie hvezdárov v obci

Už niekoľko desaťročí pripravuje Astronomický klub z Plevníka-Drienového spolu s Astronomickým kabinetom pri Považskom osvetovom stredisku expedície amatérskych astronómov. Spočiatku ich organizovali nad obcou Lednické Rovne, ale po výmene elektrického osvetlenia v Dubnici nad Váhom už obloha nebola taká jasná, a tak astronómovia našli inú, vhodnejšiu lokalitu na pozorovanie meteorického roja Perzeidy – a to práve v blízkosti pomníka nad obcou Vrchteplá. Perzeidy sú úlomky kométy, zdanlivo vylietavajúce zo súhvezdia Perzeus. Keď obrovskou rýchlosťou prechádzajú cez atmosféru, horia. Tomu sa hovorí aj padajúce hviezdy. V dobrom počasí ich môže za hodinu „spadnúť“ až päťdesiat.